Yageo Group XP70SL1K4AH
Power MOSFET, N Channel, 700 V, 3.2 A, 1.4 ohm, TO-252, Surface Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet8 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.17%
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Power Field-Effect Transistor
MOSFET, N-CH, 700V, 3.2A, TO-252;
MOSFET, N-CH, 700V, 3.2A, TO-252; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:700V; Continuous Drain Current Id:3.2A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:5V RoHS Compliant: Yes