Yageo Group XP60SL115DR
Power MOSFET, N Channel, 600 V, 28 A, 0.115 ohm, TO-262, Through Hole
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet7 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Power Field-Effect Transistor
MOSFET, N-CH, 600V, 28A, TO-262;
MOSFET, N-CH, 600V, 28A, TO-262; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:600V; Continuous Drain Current Id:28A; Transistor Mounting:Through Hole; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:5V RoHS Compliant: Yes