Yageo Group XP3P050AM
Power MOSFET, P Channel, 30 V, 5.8 A, 0.05 ohm, SOIC, Surface Mount
数据表和文档
Farnell
Datasheet8 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.04%
Introduction Date2024-03-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
Power Field-Effect Transistor, 5.8A I(D), 30V, 0.05ohm, 1-Element, P-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET, P-CH, 30V, 5.8A, SO-8;
MOSFET, P-CH, 30V, 5.8A, SOIC; Channel Type:P Channel; Drain Source Voltage Vds:30V; Continuous Drain Current Id:5.8A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:3V; Qualification:-RoHS Compliant: Yes