Yageo Group XP3P050AG
Mosfet, P-ch, 30V, 4.1A, SOT-89;
数据表和文档
Farnell
Datasheet10 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-7.14%
Introduction Date2024-06-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
Power Field-Effect Transistor, 4.1A I(D), 30V, 0.05ohm, 1-Element, P-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET, P-CH, 30V, 4.1A, SOT-89; Channel Type:P Channel; Drain Source Voltage Vds:30V; Continuous Drain Current Id:4.1A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:3V RoHS Compliant: Yes