Yageo Group XP3P010YT
Power MOSFET, P Channel, 30 V, 14.6 A, 0.01 ohm, PMPAK, Surface Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet9 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2024-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
Power Field-Effect Transistor, 14.6A I(D), 30V, 0.01ohm, 1-Element, P-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
MOSFET, P-CH, 30V, 14.6A, PMPAK;
MOSFET, P-CH, 30V, 14.6A, PMPAK; Channel Type:P Channel; Drain Source Voltage Vds:30V; Continuous Drain Current Id:14.6A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:3V RoHS Compliant: Yes