Yageo Group XP2P053N
Power MOSFET, P Channel, 20 V, 4.2 A, 0.053 ohm, SOT-23S, Surface Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet8 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.27%
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-03-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
MOSFET, P-CH, 20V, 4.2A, SOT-23S;
Power Field-Effect Transistor
P-CH SINGLE -20V SOT23S
MOSFET, P-CH, 20V, 4.2A, SOT-23S; Channel Type:P Channel; Drain Source Voltage Vds:20V; Continuous Drain Current Id:4.2A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:1.2V RoHS Compliant: Yes