Yageo Group XP2N075EN
Mosfet, N-ch, 20V, 3.5A, SOT-23S;
Production
价格与库存
数据表和文档
Farnell
Datasheet8 页0 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.10%
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.29.00.95
Introduction Date2024-03-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
描述
Power Field-Effect Transistor, 3.5A I(D), 20V, 0.075ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
N-CH SINGLE 20V SOT23S
MOSFET, N-CH, 20V, 3.5A, SOT-23S; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:20V; Continuous Drain Current Id:3.5A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:4.5V; Gate Source Threshold Voltage Max:1.2V RoHS Compliant: Yes