Yageo Group XP1504YT
Power MOSFET, N Channel, 150 V, 15.8 A, 0.05 ohm, PMPAK, Surface Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2024-04-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
Power Field-Effect Transistor
MOSFET, N-CH, 150V, 15.8A, PMPAK;
N-CH SINGLE 150V PMPAK3X3
MOSFET, N-CH, 150V, 15.8A, PMPAK; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:150V; Continuous Drain Current Id:15.8A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:4V RoHS Compliant: Yes