Yageo Group XP10NA1R5TL
Power Field-Effect Transistor, 300A I(D), 100V, 0.0015ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.63%
Introduction Date2024-03-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
描述
MOSFET, N-CH, 100V, 347A, TOLL;
N-CH SINGLE 100V TOLL
MOSFET, N-CH, 100V, 347A, TOLL; Channel Type:N Channel; Drain Source Voltage Vds:100V; Continuous Drain Current Id:347A; Transistor Mounting:Surface Mount; Rds(on) Test Voltage:10V; Gate Source Threshold Voltage Max:4V RoHS Compliant: Yes