Yageo Group RT0402FRE071K15L
Fixed Resistor, Thin Film, 0.0625W, 1150ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
数据表和文档
IHS
3 个月趋势:
-4.34%
符号封装
SnapEDA
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Res Thick Film 0402 1.15K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402FR-071K15L
Res Thick Film 0402 1.15K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1130ohm, 50V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0402
62.5mW Thick Film Resistors 75V ±1% ±100ppm/℃ 1.1kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0402 1.2K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
TE ConnectivityCRG0402F1K2
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 1200ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
描述
High Precision-High Stability Chip Resistor Thin Film 0402 1.15kOhm 1% Paper T/R
RT FIXED RESISTOR 0402 (1005Metric) Chip Resistor ±1% ±50ppm/C 1.15kOhm 0.063W 1/16W
Thin Film Resistors - SMD 1/16W 1.15K ohm 1% 50ppm