Yageo Group RE0402FRE0751KL
Chip Resistor Precision Grade Thick Film 0402 51kOhm 1% Paper T/R
数据表和文档
IHS
Introduction Date2012-05-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 51000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
RES SMD 51K OHM 1% 1/16W 0402