Yageo Group RE0402FRE0720KL
Res Thick Film 0402 20K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±50ppm/C Epoxy Pad SMD T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet8 页2 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-21.72%
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2010-12-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Yageo GroupRT0402FRE0720KL
62.5mW Thin Film Resistor 50V ±50ppm/℃ ±1% 20kΩ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC0402FR-0720KL
Res Thick Film 0402 20K Ohm 1% 1/16W ±100ppm/°C Molded SMD Paper T/R
TE ConnectivityCRG0402F20K
Fixed Resistor, Thick Film, 0.063W, 20000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Yageo GroupAC0402FR-0720KL
Res Thick Film 0402 20K Ohm 1% 0.063W(1/16W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 0402 20K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ2RKF2002X
Res Thick Film 0402 20K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
描述
Chip Resistor Precision Grade Thick Film 0402 20kOhm 1% Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.0625W, 20000ohm, 50V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0402
Thick Film Resistors - SMD 20 kOhms 62.5 mW 0402 1%
SMD Resistor 0402 20KΩ ±1% 1/16W ±50ppm/℃
0402 (1005Metric) RE 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm 0.063W 1/16W 20kOhm ±50ppm/C
Thick Film Res - 0402 20000Ohms 1%
Res, 20K, 1%, 0.063W, Thick Film, 0402; Resistance:20Kohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:63Mw; Resistor Case/Package:0402 [1005 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Ultra Precision; Voltage Rating:50V Rohs Compliant: Yes |Yageo RE0402FRE0720KL