Yageo Group PR2512FKF070R005L
Current Sense Resistors - SMD; YAGEO; PR2512FKF070R005L; 5 mOhm; 2512; 100 ppm/°C; 1 %
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet10 页14 年前
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
符号封装
下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2009-06-03
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 year ago)
相关零件
PanasonicERJM1WSF5M0U
SMD Current Sense Resistor, 5 Milliohm, ± 1%, 1 W, 2512 [6432 Metric], Metal Plate
Res Current Sense Thick Film 2512 5m Ohm 1% 2W ±100ppm/°C Molded Emboss T/R
PanasonicERJMP4MF5M0U
Res Metal Plate 2512 0.005 Ohm 1% 1W ±75ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Strip, 2W, 0.005ohm, 0.1V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
Res 2512 0.005 Ohm 1% 1W ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Current Sense Resistors - SMD 0.005 Ohm 1% AEC-Q200
描述
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 1W, 0.005ohm, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2512
RES CURRENT SENSE 0.005 OHM 1W 1% 2512 SMD
PR Series 2512 1 W 0.005 Ohms 1% ±100 ppm/°C SMT Current Sensing Chip Resistor