Yageo Group PF0603FRE7T0R01Z
Res 0603 0.01 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±50ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页14 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-20.89%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2012-02-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2017-11-30
LTD Date2017-12-31
相关零件
PanasonicERJ-3LWFR010V
Res Thick Film 0603 0.01 Ohm 1% 0.25W(1/4W) 0ppm/C to 300ppm/C SMD Automotive T/R
Res Current Sense Thick Film 0603 10m Ohm 1% 1/4W 0ppm/°C to 150ppm/°C Molded Paper T/R
Yageo GroupRL0603FR-070R01L
Res Thick Film 0603 0.01 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±1500ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-M03NF10MV
Res Metal Alloy 0603 0.01 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Metal Strip 0603 0.01 Ohm 1% 1/10W ±75ppm/°C Molded SMD SMD T/R
Res Metal Strip 0603 0.01 Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±75ppm/C SMD Automotive T/R
描述
Fixed Resistor, 0.33W, 0.01ohm, 0.0574V, 1% +/-Tol, 50ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR PF 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.3W 10mOhm ±50ppm/C
RES 0.01 OHM 1% 0.3W 0603