Yageo Group FMP100JR-52-2K2
Ultra Miniature Style Metal Film Resistor 2.2kOhm 1W 5% Axial T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet16 页2 年前
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+41.78%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
SnapEDA
封装
3D下载
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.90
Introduction Date2023-09-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Metal Film 2.2K Ohm 5% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Conformal Coated AXL T/R
TE Connectivity / AMP9-1879350-7
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityRR02J2K2TB
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2200ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFMP200JR-52-2K2
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 2200ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2200ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
FMP Series 1 W 2.2 kOhm ±5 % ±100 ppm/°C Power Flame Proof Metal Film Resistor
Axial FIXED RESISTOR FMP 0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm 1W 2.2kOhm 100ppm/C
Res Metal Film 2.2K Ohm 5% 1W ±50ppm/C Conformal Coated AXL T/R
RES, 2K2, 1W, AXIAL, METAL FILM; Resistance:2.2kohm; Product Range:FMP Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case / Package:Axial Leaded; Voltage Rating:350V; Resistor Technology:Metal Film; Produc