XP Power VEL36US180-UK-JA
Power Supply, Ac-dc, Desktop, Adapter, 36W, 18V2A, 90-264V in, VEL36 Series
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页2 年前
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2020-11-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
POWER SUPPLY, AC-DC, DESKTOP, ADAPTER, 36W, 18V2A, 90-264V IN, VER36 SERIES
POWER SUPPLY AC-DC WALL MOUNT FIXED PLUG EU 24W 15V@1.6A 90-264V INPUT
POWER SUPPLY AC-DC WALL MOUNT FIXED PLUG EU 18W 15V@1.25A 90-264V INPUT
Triad MagneticsWSX180-1330
POWER SUPPLY, AC-DC,18V,1.33A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,24W, WSX180 SERIES
Triad MagneticsWSX135-1770
POWER SUPPLY, AC-DC,13.5V,1.77A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG, WSX135 SERIES
POWER SUPPLY, AC-DC,15V,1.6A,90-264V IN, ENCLOSED, WALL PLUG,24W, WSX150 SERIES
描述
AC-DC Regulated Power Supply Module, 1 Output, 36W, Hybrid
ADAPTOR, AC-DC, 18V, 2A; No. of Outputs: 1 Output; Output Power Max: 36W; Output Voltage - Output 1: 18V; Output Current - Output 1: 2A; Output Voltage - Output 2: -; Available until stocks are exhausted Alternative available
Adaptor, Ac-Dc, 18V, 2A; No. Of Outputs:1 Output; Output Power Max:36W; Output Voltage - Output 1:18V; Output Current - Output 1:2A; Output Voltage - Output 2:-; Output Current - Output 2:-; Output Connector:Barrel Plug Center Rohs Compliant: Yes |Xp Power VEL36US180-UK-JA
Outputs = 1 / Output Voltage V = 18 / Output Current A = 2 / Output Type = Fixed / Rated Power W = 36 / Input Voltage Min. V = 90 / Input Voltage Max. V = 264 / Input Current mA = 800 / Input / Output Power Type = AC / DC / Input Connection Type = UK Type G (BS1363) Plug / Output Connection Type = 2.1 x 5.5 mm Barrel Plug / Polarity = + Centre / Cable Length m = 1.5 / Efficiency % = 87 / Ripple & Noise (V) mV = 180 / Operating Temperature Min. °C = 0 / Operating Temperature Max. °C = 60 / Length mm = 94 / Width mm = 49.5 / Height mm = 76.3