Welwyn WPRT50AB-47RJB168
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 47ohm, 48.477V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Chassis Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
Newark
element14 APAC
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2014-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
OhmiteTWW5J47RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 47ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 47ohm, 750V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWM3J47RE
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 47ohm, 250V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
NTC-Resistor wired up [BC Components] NTCLE100E3479JB0 NTC-Resistor wired up
Vishay02C0500JF
Thermistor NTC 50Ohm 5% 2-Pin Radial Bulk
描述
Wirewound Resistors - Chassis Mount Wirewound Power Radial Terminal
Through Hole Wirewound Resistor, Aec-Q200 Wprt Series, 47 Ohm, 50 W, 5%, 350Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
RESISTOR, WIREWOUND, 47R, 50W, 1KV, 5%; Product Range:WELWYN - WPRT Serie Wirewound Radial Terminal Resistor; Resistance:47ohm; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Quick Connect; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± 350ppm/°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Resistor Case Style:-; Resistor Mounting:Panel