Welwyn WPRT20AB-68RJB270
Fixed Resistor, Wire Wound, 20W, 68ohm, 36.879V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Chassis Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.47%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2014-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 68ohm, 750V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWM5J68RE
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWM3J68RE
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 68ohm, 250V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2176084-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 68ohm, 18.4391V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1623795-8
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Through Hole Wirewound Resistor, AEC-Q200 WPRT Series, 68 ohm, 20 W, 5%, 350ppm/ C RoHS Compliant: Yes
5% ¡À350ppm/¡æ 68¦¸ 20W 63mm*12.5mm*22mm
RESISTOR, WIREWOUND, 68R, 20W, 1KV, 5%; Product Range:WELWYN - WPRT Serie Wirewound Radial Terminal Resistor; Resistance:68ohm; Power Rating:20W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Quick Connect; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± 350ppm/°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Resistor Case Style:-; Resistor Mounting:Panel