Welwyn WPRT20AB-10RJB270
Fixed Resistor, Wire Wound, 20W, 10ohm, 14.143V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Chassis Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2014-04-29
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivitySQZW2010RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 20W, 10ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623734-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 17W, 510ohm, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWW5J10RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 10ohm, 750V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWW3J10RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 10ohm, 250V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
PanasonicERG1FJS100E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 1W, 10ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, 10R, 20W, 1KV, 5% ;ROHS COMPLIANT: YES
Res Wirewound 10 Ohm 5% 20W ±400ppm/C RDL Automotive Box
RESISTOR, WIREWOUND, 10R, 20W, 1KV, 5%; Product Range:WELWYN - WPRT Serie Wirewound Radial Terminal Resistor; Resistance:10ohm; Power Rating:20W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Quick Connect; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± 400ppm/°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Resistor Case Style:-; Resistor Mounting:Panel