Welwyn WPRT20AB-100RJB270
Fixed Resistor, Wire Wound, 20W, 100ohm, 44.722V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Chassis Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-14.29%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 100ohm, 750V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP1623808-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 100ohm, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Res Wirewound 100 Ohm 5% 10W ±300ppm/°C Ceramic Steatite RDL Thru-Hole Bulk
OhmiteTWM3J100E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 100ohm, 250V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTWM5J100E
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 5W, 100ohm, 350V, 5% +/-Tol, 350ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 22.3607V, 5% +/-Tol, 400ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RESISTOR, WIREWOUND, 100R, 20W, 1KV, 5% ;ROHS COMPLIANT: YES
RES CHAS MNT 100 OHM 5% 20W
RESISTOR, WIREWOUND, 100R, 20W, 1KV, 5%; Product Range:WELWYN - WPRT Serie Wirewound Radial Terminal Resistor; Resistance:100ohm; Power Rating:20W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Quick Connect; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± 350ppm/°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Resistor Case Style:-; Resistor Mounting:Panel