Welwyn WP4S-2R7JA2
Through Hole Wirewound Resistor, Wp-S Series, 2.7 Ohm, 4 W, - 5%, 100 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页11 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2.7ohm, 3.6742V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP3-1623772-5
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 2.5ohm, 3.5355V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 1W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
PanasonicERX3SJ2R7
Fixed Resistor, Metal Film, 3W, 2.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 0.5W, 2.7ohm, 200V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RES, 2R7, 5%, 4W, AXIAL, WIREWOUND; Resistance:2.7ohm; Product Range:WP-S Series; Power Rating:4W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case
2.7¦¸ ¡À5% 4W 13mm