Welwyn WHS7-68RJT07
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 68ohm, 21.817V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.67%
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Fixed Resistor, Wire Wound, 6W, 68ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP9WS68RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 9W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2176045-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity2176083-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 68ohm, 21.8174V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsCB5JB68R0
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 68ohm, 350V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 68 Ohm 5% 7W ±200ppm/C Silicone AXL T/R
68¦¸ ¡À5% 7W ¡À200ppm/¡æ 25mm*8.8mm
RES, WIREWOUND, 68R, 5%, 7W, AXIAL; Resistance:68ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:7W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 68R, 7W, 700V, 5%; Resistance:68ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)