Welwyn WHS7-47RJT07
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 47ohm, 18.138V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Newark
3 个月趋势:
-87.82%
相关零件
Vishay AC05 Series Axial Fusible Wirewound Resistor 47 5% 5W 200ppm/K
TE ConnectivityEP9WS47RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 9W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP9WS47RJ
TE ConnectivityEP9W47RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 9W, 470ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
OhmiteTUW5J47RE
TUW FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±350ppm/C 47Ohm 5W
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 47ohm, 18.1384V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 47 Ohm 5% 7W ±200ppm/C Silicone AXL T/R
RES, WIREWOUND, 47R, 5%, 7W, AXIAL; Resistance:47ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:7W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 47R, 7W, 700V, 5%; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)