Welwyn WHS7-100RJT07
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 100ohm, 26.458V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页6 年前
Newark
3 个月趋势:
-96.44%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Welwyn WHS7-100RJT07 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
AC05 SERIES AXIAL FUSIBLE WIREWOUND RESISTOR 100OHMS +/-5% 5W +/-200PPM/K
TE ConnectivitySBCHE6100RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7W, 100ohm, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2176085-7
Fixed Resistor, Wire Wound, 9W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSMF5JT100R
RSMF FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 100Ohm 5W
Fixed Resistor, Wire Wound, 5W, 100ohm, 5% +/-Tol, 80ppm/Cel, Through Hole Mount
TE ConnectivityEP5WS100RJ
100 Ohms 5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withst
描述
Through Hole Resistor, 100 ohm, Wirewound, Axial Leaded, 7 W, ± 5%
RES, WIREWOUND, 100R, 5%, 7W, AXIAL; Resistance:100ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:7W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 100R, 7W, 700V, 5%; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:7W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)