Welwyn WHS2-4R7JA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 4.7ohm, 3.0659V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
Newark
element14 APAC
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
+607%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Welwyn WHS2-4R7JA25 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
AC01 Axial Axial Through Hole Resistor ±5% ±200ppm/C 4.7Ohms 1W
Stackpole ElectronicsRSMF2JT4R70
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 4.7ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT4R70
RSF Series 4.7 Ohm ±5 % 2 W Safety Resistor Through Hole Fixed Resistor - AXIAL
Resistor; Metal Film; Res 4.7 Ohms; Pwr-Rtg 0.5 W; Tol 5%; Axial; Cut Tape
Stackpole ElectronicsRSMF3JT4R70
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 3W, 4.7ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 4.7ohm, 3.755V, 5% +/-Tol, -10,-80ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 4.7 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Silicone AXL Ammo Pack
RES, WIREWOUND, 4R7, 5%, 2W, AXIAL; Resistance:4.7ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 4R7, 2W, 250V, 5%; Resistance:4.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)