Welwyn WHS2-3R3JA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 3.3ohm, 2.569V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
3 个月趋势:
-19.26%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Welwyn WHS2-3R3JA25 符号、封装和 3D STEP 模型。
相关零件
Stackpole ElectronicsRSF2JB3R30
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 3.3ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsRSF2JT3R00
Fixed Resistor, Metal Oxide Film, 2W, 3ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 3ohm, 2.739V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
TE Connectivity / AMP2-1879352-5
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 3.3ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 3ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 3.6ohm, 500V, 5% +/-Tol, 250ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
Res Wirewound 3.3 Ohm 5% 2W ±200ppm/C Silicone AXL Ammo Pack
Axial Axial WHS 0.142Diax0.354L 3.60mmx9.00mm 2W 3.3Ohms ±200ppm/C
RESISTOR, SURGE, 3R3, 2W, 250V, 5% ;ROHS COMPLIANT: YES
WELWYN/TT ELECTRONICS 53653854
RESISTOR, SURGE, 3R3, 2W, 250V, 5%; Resistance:3.3ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)