Welwyn WHS2-22RJA25
Fixed Resistor, Wire Wound, 2W, 22ohm, 6.6332V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Welwyn WHS2-22RJA25 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2012-10-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Wirewound Resistors 22Ω 3W ±200ppm/℃ ±5% Plugin,D5.5xL13mm Through Hole Resistors ROHS
Res Wirewound 22Ohm 5% 1W -10ppm/K to -80ppm/K Conformal Axial Box
Fixed Resistor, Wire Wound, 4W, 22ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100,180ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 2.5W, 22ohm, 7.416V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Yageo GroupFRM3WSJT-73-22R
RES 22 OHM 3W 5% AXIAL
TE Connectivity / AMP2176078-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 1W, 22ohm, 500V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
RES 22 OHM 2W 5% AXIAL
22¦¸ ¡À5% 2W ¡À200ppm/¡æ 9mm
RES, WIREWOUND, 22R, 5%, 2W, AXIAL; Resistance:22ohm; Product Range:WHS Series; Power Rating:2W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Voltage Rating:-; Resistor Element Type:Wirewound RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, SURGE, 22R, 2W, 250V, 5%; Resistance:22ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:2W; Temperature Coefficient:± 200ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; Resistor Mounting:Through Hole; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012)