Welwyn WH50-5RJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 5 Ohm, 50 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
数据表
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页7 年前
Datasheet4 页11 年前
Datasheet4 页17 年前
Datasheet3 页20 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
Restocked
描述
5% ¡À50ppm/¡æ 5¦¸ 50W 51mm*30mm*16mm
RESISTOR, 50W 5% 5R; Resistance:5ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V