Welwyn WH50-3R3JI
Res Wirewound 3.3 Ohm 5% 50W ±75ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
数据表和文档
3 个月趋势:
+12.82%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
描述
RESISTOR, WIREWOUND, 3R3, 5%, 1.25KV; Resistance:3.3ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 75ppm/°C RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 50W 5% 3R3; Resistance:3.3ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V