Welwyn WH50-100RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 100ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Newark
库存历史记录
3 个月趋势:
-1.92%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Stackpole ElectronicsWW5JT100R
Fixed Resistor, Wire Wound, 5.1W, 100ohm, 22.5832V, 5% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsWW3FT100R
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.2W, 100ohm, 17.8886V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
Stackpole ElectronicsWW3FB100R
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.2W, 100ohm, 17.8885V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Through Hole Mount
描述
WH Series 100 Ohm ±5 % 50 W ±25 ppm/°C Aluminium Housed Wirewound Resistor
5% ¡À25ppm/¡æ 100¦¸ 50W 72.5mm*30mm*16mm
WIREWOUND RESISTOR, 100 OHM, 50W, 5%; Resistance:100ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:50W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:1.25kV; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 25ppm/°C RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 50W 5% 100R; Resistance:100ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:50W; Voltage Rating:1.25kV; Series:WH50; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:17mm; External Length / Height:51mm; External Width:16.1mm; Fixing Centres LxW:21.5x39.7; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:9.5°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:1250V