Welwyn WH5-68RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 68ohm, 150V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE ConnectivityTHS1068RJ
Res Wirewound 68 Ohm 5% 10W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS1068RJ
TE ConnectivityHSA2568RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Res Wirewound 68 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA2568RJ
Res Wirewound 68 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
描述
5% ¡À50ppm/¡æ 68¦¸ 10W 17mm*17mm*9mm
RESISTOR, WIRE WOUND, 4.7KOHM, 25W, 5%
Wirewound Resistor, 68 Ohm, 10W, 5%; Resistance:68Ohm; Product Range:wh Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:160V; Resistor Element Type:wirewound; Temperature Coefficient:± 50Ppm/°C; No. Of Pins:2 Rohs Compliant: Yes