Welwyn WH5-4R7JI
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 4.7ohm, 150V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Chassis Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Newark
element14
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
+57.14%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2009-04-30
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
5% ¡À75ppm/¡æ 4.7¦¸ 10W 17mm*17mm*9mm
Resistor, 10W 5% 4R7; Resistance:4.7Ohm; Product Range:wh Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:solder Lug; Voltage Rating:160V; Resistor Element Material:wirewound; Temperature Coefficient:± Rohs Compliant: Yes
RESISTOR, 10W 5% 4R7; Resistance:4.7ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:10W; Voltage Rating:160V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:9mm; External Length / Height:17mm; External Width:8.9mm; Fixing Centres LxW:12.5x11.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH5; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:22.2°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:160V