Welwyn WH5-47RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 47ohm, 150V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Newark
element14
Farnell
库存历史记录
3 个月趋势:
-48.28%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityTHS1047RJ
THS Series Ø 17 x 17 mm 47 Ohm 10 W ±5 % 50 ppm/°C Wirewound Resistor
TE ConnectivityHSA547RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 47ohm, 160V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS1547RJ
Res Wirewound 47 Ohm 5% 15W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
Res Wirewound 47 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bag
描述
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 47 Ohm, 10 W, 5%, Axial Leaded, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
5% ¡À50ppm/¡æ 47¦¸ 10W 17mm*17mm*9mm
RESISTOR, WIRE WOUND, 33OHM, 25W, 5%
RESISTOR, 10W 5% 47R; Resistance:47ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:10W; Voltage Rating:160V; Series:WH5; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Case Style:Axial Leaded; No. of Pins:2; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:9mm; External Length / Height:17mm; External Width:8.9mm; Fixing Centres LxW:12.5x11.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:22.2°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:160V