Welwyn WH5-43RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 43ohm, 150V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
数据表和文档
Newark
element14 APAC
Farnell
3 个月趋势:
-1.85%
供应链
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
TE ConnectivityTHS1047RJ
THS Series Ø 17 x 17 mm 47 Ohm 10 W ±5 % 50 ppm/°C Wirewound Resistor
TE ConnectivityTHS1039RJ
Res Wirewound 39 Ohm 5% 10W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
OhmiteB12J40R
Fixed Resistor, Wire Wound, 12W, 40ohm, 625V, 5% +/-Tol, 260ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite20J47RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 47ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite20J40RE
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 40ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 43 Ohm, 10 W, 5%, Axial Leaded, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
5% ¡À50ppm/¡æ 43¦¸ 10W 17mm*17mm*9mm
METAL FILM RESISTOR, 8.2 OHM, 1W, 5%
RESISTOR, METAL FILM, 8.2 OHM, 1W, 5%; Product Range:WELWYN - MFP Series; Resistance:8.2ohm; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Case Style:Axial Leaded; Resistor Element Type:Metal Film; Voltage Rating:350V