Welwyn WH5-27RJI
Through Hole Resistor, Wh Series, 27 Ohm, 10 W, 5%, 160 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
数据表和文档
3 个月趋势:
+2.86%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE ConnectivityTHS1027RJ
Wirewound Resistors - Chassis Mount Ths10 27R 5% |Amp Te Connectivity 2-1879073-5
TE ConnectivityTHS2527RJ
Res Wirewound 27 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA2527RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 7.5W, 27ohm, 14.2302V, 5% +/-Tol, Chassis Mount
Res Wirewound 25 Ohm 1% 12.5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 27ohm, 150V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
27 Ohms 5% Chassis Mount Wirewound Resistor
5% ¡À50ppm/¡æ 27¦¸ 10W 30mm*17mm*9mm
RESISTOR, 10W 5% 27R; Resistance:27ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:10W; Voltage Rating:160V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:9mm; External Length / Height:17mm; External Width:8.9mm; Fixing Centres LxW:12.5x11.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH5; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:22.2°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:160V