Welwyn WH5-15RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 15ohm, 150V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
-1.45%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP2-1879073-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 15ohm, 160V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS2515RJ
Res Wirewound 15 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE Connectivity1-1625966-0
Fixed Resistor, Wire Wound, 16W, 15ohm, 265V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Ohmite810F15RE
Res Wirewound 15 Ohm 1% 10W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
RH Series 26.97 x 19.84 mm 25 W 15 Ohm ±1 % ±20 ppm/°C Wirewound Resistor
Ohmite805F15RE
Res Wirewound 15 Ohm 1% 5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
描述
5% ¡À50ppm/¡æ 15¦¸ 10W 17mm*17mm*9mm
RESISTOR, METAL FILM, 6.8 OHM, 1W, 5%
RESISTOR, 10W 5% 15R; Resistance:15ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:160V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± RoHS Compliant: Yes