Welwyn WH5-10RJI
Res Wirewound 10 Ohm 5% 10W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Farnell
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+6.30%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.80
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE ConnectivityHSA2510RJ
Res Wirewound 10 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS2510RJ
TE ConnectivityTHS1510RJ
Res, 10R, 15W, Solder Lug, Wirewound Rohs Compliant: Yes |Cgs Te Connectivity 1-1879074-6
Res Wirewound 10 Ohm 1% 12.5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
RH Series 49.99 x 21.44 mm 50 W 10 Ohm ±1 % ±20 ppm/°C Wirewound Resistor
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 10ohm, 150V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, WIRE WOUND, 10 OHM, 10W, 5%
5% ¡À50ppm/¡æ 10¦¸ 10W 30mm*17mm*9mm
WELWYN/TT ELECTRONICS 53528600
RESISTOR, 10W 5% 10R; Resistance:10ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:10W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:160V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficient:± RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 10W 5% 10R; Power Rating:10W; Resistance:10ohm; Tolerance, Resistance:± 5%; Series:WH5; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Resistor Element Type:Wirewound Aluminium Clad; Voltage, Rating:160V ac; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Case Style:Axial; External Length / Height:17mm; Temp, Coeff, +:50ppm/°C; Temp, Coeff, -:50ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; External Depth:9mm; Resistance, Insulation:10000mohm; Temp, Op. Max:275°C; Temp, Op. Min:-55°C; Temperature, Full Power Rating:20°C; Voltage Rating, AC:160V; Width, External:8.9mm; Fixing Centres LxW:12.5x11.3; Temperature Rise:22.2°C