Welwyn WH300-100RJI
Through Hole Wirewound Resistor, WH Series, 100 ohm, 300 W, 5%, 100ppm/ C RoHS Compliant: Yes
Production
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Newark
element14 APAC
Farnell
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2011-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE Connectivity / AMP1623771-2
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Through Hole Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 80W, 100ohm, 1100V, 5% +/-Tol, 75ppm/Cel, Chassis Mount
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 100ohms 5% SQ Wirewound Sealed
Res Wirewound 100 Ohm 5% 7W ±75ppm/°C Conformal AXL Thru-Hole
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 10W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 300W, 100ohm, 2500V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, 300W, 5%, 100R; Resistance: 100ohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 300W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Terminals: Threaded Stud; Voltage Rating: 2.5kV; Resistor Element Material: Wirewound; Temperature