Welwyn WH25T-100RJI
Through Hole Wirewound Resistor, WH Series, 100 ohm, 25 W, 5%, 25ppm/ C
数据表和文档
Introduction Date2011-01-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 100ohm, 500V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, AL CLAD, SPADE, 100R, 25W
RESISTOR, AL CLAD, SPADE, 100R, 25W; Resistance: 100ohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 25W; Resistance Tolerance: ± 5%; Resistor Terminals: Solder Lug; Voltage Rating: 500V; Resistor Element Material: Wirewound; Tempe