Welwyn WH25-8K2JI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 8.2 Kohm, 25 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
3 个月趋势:
+30.41%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
RH Series 19.05 x 10.67 mm 7.5 kOhm ±1 % 12.5 W ±20 ppm/°C Wirewound Resistor
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 8200ohm, 500V, 5% +/-Tol, 25ppm/Cel, Chassis Mount
5% ¡À25ppm/¡æ 8.2K¦¸ 25W 29mm*28mm*15mm
PANEL - CHASSIS MOUNT RESISTORS;
RESISTOR, 25W 5% 8K2; Resistance:8.2kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:200°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +200°C; Package / Case:Axial; Series:WH25; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V