Welwyn WH25-82RJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 82 Ohm, 25 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
3 个月趋势:
-2.60%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityHSA2582RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 82ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityHSA2582RJ
TE ConnectivityTHS2582RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 82ohm, 550V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 82ohm, 550V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 20W, 75ohm, 350V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Res Thick Film 75 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Molded TO-220 RDL Tube Automotive
描述
5% ¡À50ppm/¡æ 82¦¸ 25W 29mm*28mm*15mm
RESISTOR, 25W 5% 82R; Resistance:82ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH25; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V