Welwyn WH25-68RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 68ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
数据表和文档
Newark
element14 APAC
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+86.30%
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
Yageo GroupRC1218JK-0768RL
Res Thick Film 1218 68 Ohm 5% 1W ±100ppm/C Wide Terminal SMD T/R
Yageo GroupRC1218FK-0768RL
RC Series 1218 1 W 68 Ohm ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Yageo GroupRC1218FK-0768R1L
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 180ohm, 50V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
描述
Hålmonterat motstånd, WH serie, 68 ohm, 25 W, ± 5%, 560 V
5% ¡À50ppm/¡æ 68¦¸ 25W 29mm*28mm*15mm
WIREWOUND RESISTOR, 1 OHM, 25W, 5%
Resistor, 25W 5% 68R; Resistance:68Ohm; Product Range:wh Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:solder Lug; Voltage Rating:560V; Resistor Element Material:wirewound; Temperature Coefficient:± Rohs Compliant: Yes