Welwyn WH25-47RJI
Through Hole Resistor, Wh Series, 47 Ohm, 25 W, 5%, 560 V, Axial Leaded Rohs Compliant: Yes
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+82.35%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE ConnectivityHSA2547RJ
Res Wirewound 47 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS1547RJ
Res Wirewound 47 Ohm 5% 15W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA547RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 47ohm, 160V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Res Wirewound 47 Ohm 5% 50W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Bag
Resistor Wirewound 47 Ohm 5% 25W 20ppm/C Aluminum Housed AXL Flange Mount Card Pack
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 47ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
5% ¡À50ppm/¡æ 47¦¸ 25W 29mm*28mm*15mm
RESISTOR, WIRE WOUND, 0.56OHM, 25W, 5%; Resistance: 0.56ohm; Resistance Tolerance: ± 5%; Power Rating: 25W; Voltage Rating: 500V; Temperature Coefficient: ± 75ppm/°C; Resistor Element Material: Wirewound; No.