Welwyn WH25-27RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 27ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Newark
Farnell
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+29.41%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE ConnectivityTHS2527RJ
Res Wirewound 27 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA2527RJ
TE ConnectivityTHS2527RJ
Ohmite825F25R
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 25ohm, 520V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Res Wirewound 25 Ohm 1% 25W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 25ohm, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
描述
RESISTOR, METAL FILM 18.2KOHM 250mW 0.1%
5% ¡À50ppm/¡æ 27¦¸ 25W 51mm*28mm*15mm
WIREWOUND RESISTOR, 27 OHM, 25W, 5%; Resistance:27ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:560V; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes