Welwyn WH25-1KJI
RESISTOR, 25W 5% 1K; Resistance: 1kohm; Product Range: WH Series; Power Rating: 25W; Resistance Tolerance: ¡À 5%;...
数据表
价格与库存
数据表和文档
Newark
Datasheet4 页7 年前
Datasheet4 页11 年前
Datasheet4 页12 年前
Datasheet4 页17 年前
Datasheet3 页20 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-51.96%
描述
RESISTOR, 25W 5% 1K; Resistance:1kohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:¡À 5%; Resistor Terminals:Solder Lug; Voltage Rating:500V; Resistor Element Material:Wirewound; Temperature Coefficien
WIREWOUND RESISTOR, 1KOHM, 25W, 5%; Resistance:1kohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:500V; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2Pins RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 25W 5% 1K; Resistance:1kohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH25; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V