Welwyn WH25-18RJI
Res Wirewound 18 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Farnell
Newark
element14 APAC
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
供应链
Country of OriginMainland China, Mexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
相关零件
TE ConnectivityHSA2518RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 18ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS2518RJ
THS Series 18 Ohm 25 W ±5 % ±50 ppm/°C Chassis Mount Wirewound Resistor
TE ConnectivityHSA2518RJ
Fixed Resistor, Metal Film, 2W, 18.2ohm, 350V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Through Hole Mount
PanasonicERG3SJ180
Panasonic ERG Series Axial Through Hole Fixed Resistor 18 5% 3W 300ppm/C
Ohmite20J18RE
20 FIXED RESISTOR Axial Through Hole Resistor ±5% ±30ppm/C 18Ohm 10W
描述
WIREWOUND RESISTOR, 18 OHM, 25W, 5%
METAL FILM RESISTOR, 180 OHM, 2W, 5%
Resistor, 25W 5% 18R; Resistance:18Ohm; Product Range:wh Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Resistor Terminals:solder Lug; Voltage Rating:560V; Resistor Element Material:wirewound; Temperature Coefficient:± Rohs Compliant: Yes