Welwyn WH25-16RJI
Res Wirewound 16 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Bulk
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Farnell
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.65%
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
TE ConnectivityTHS2515RJ
Res Wirewound 15 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA2515RJ
Res Wirewound 15 Ohm 5% 25W ±50ppm/°C Aluminum Housed AXL Flange Mount Loose/Tray
TE Connectivity / AMP2-1879073-3
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 15ohm, 160V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 12.5W, 16ohm, 14.1421V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
Fixed Resistor, Wire Wound, 20W, 16ohm, 17.8885V, 1% +/-Tol, 20ppm/Cel, Chassis Mount
RH Series 26.97 x 19.84 mm 25 W 15 Ohm ±1 % ±20 ppm/°C Wirewound Resistor
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 16ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
WIREWOUND RESISTOR, 16 OHM, 25W, 5%
WIREWOUND RESISTOR, 16 OHM, 25W, 5%; Resistance:16ohm; Product Range:WH Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:560V; Resistor Element Type:Wirewound; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; No. of Pins:2 RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 25W 5% 16R; Power Rating:25W; Resistance:16ohm; Tolerance, Resistance:± 5%; Series:WH25; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Resistor Element Type:Wirewound Aluminium Clad; Voltage, Rating:560V ac; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Case Style:Axial; External Length / Height:29mm; Temp, Coeff, +:50ppm/°C; Temp, Coeff, -:50ppm/°C; Tolerance, +:5%; Tolerance, -:5%; External Depth:15mm; Resistance, Insulation:10000Mohm; Temp, Op. Max:275°C; Temp, Op. Min:-55°C; Temperature, Full Power Rating:20°C; Voltage Rating, AC:560V; Width, External:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Temperature Rise:13.3°C