Welwyn WH25-15RJI
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 15ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Farnell
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
-28.57%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE ConnectivityHSA2515RJ
Res Wirewound 15 Ohm 5% 25W ±50ppm/°C Aluminum Housed AXL Flange Mount Loose/Tray
TE ConnectivityTHS2515RJ
Res Wirewound 15 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA2515RJ
Res Thick Film 15 Ohm 5% 2.25/30W ±100ppm/C Epoxy TO-220 RDL Automotive Tube
Fixed Resistor, Wire Wound, 22W, 15ohm, 18.1659V, 5% +/-Tol, 300ppm/Cel, Through Hole Mount
TO-220-2 FIXED RESISTOR LTO 30 0.409Lx0.126W 10.40mmx3.20mm 30W 15Ohm ±150ppm/C
描述
WIREWOUND RESISTOR, 15 OHM, 25W, 5%
METAL FILM RESISTOR, 178 OHM, 250mW 0.1%
5% ¡À50ppm/¡æ 15¦¸ 25W 29mm*28mm*15mm
Wirewound Resistor, 15 Ohm, 25W, 5%; Resistance:15Ohm; Product Range:wh Series; Power Rating:25W; Resistance Tolerance:± 5%; Voltage Rating:560V; Resistor Element Type:wirewound; Temperature Coefficient:± 50Ppm/°C; No. Of Pins:2 Rohs Compliant: Yes