Welwyn WH25-10RJI
Through Hole Wirewound Resistor, Wh Series, 10 Ohm, 25 W, 5%, 50Ppm/ C Rohs Compliant: Yes
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页4 年前
Farnell
Newark
element14
库存历史记录
3 个月趋势:
+4.62%
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2008-01-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
相关零件
TE ConnectivityHSA2510RJ
Res Wirewound 10 Ohm 5% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
TE ConnectivityHSA2510RF
Res Wirewound 10 Ohm 1% 25W ±50ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
Ohmite825F10RE
Res Wirewound 10 Ohm 1% 25W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
Res Wirewound 10 Ohm 1% 25W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Res Wirewound 10 Ohm 1% 12.5W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Card
Ohmite850F10RE
Res Wirewound 10 Ohm 1% 50W ±20ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount
描述
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 10ohm, 500V, 5% +/-Tol, 50ppm/Cel, Chassis Mount
RESISTOR, WIRE WOUND, 10 OHM, 15W, 5%
5% ¡À50ppm/¡æ 10¦¸ 25W 51mm*28mm*15mm
RESISTOR, 25W 5% 10R; Resistance:10ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:25W; Voltage Rating:560V; Temperature Coefficient:± 50ppm/°C; Resistor Element Material:Wirewound; Resistor Terminals:Axial Leaded; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); External Depth:15mm; External Length / Height:29mm; External Width:14.5mm; Fixing Centres LxW:19.9x18.3; Full Power Rating Temperature:20°C; Insulation Resistance:10000Mohm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:275°C; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +275°C; Package / Case:Axial; Series:WH25; Temperature Coeff. +:50ppm/°C; Temperature Coeff. -:50ppm/°C; Temperature Rise:13.3°C; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating VAC:560V