Welwyn WH200-680RJI
RESISTOR, 200W, 5%, 680R; Resistance: 680ohm; Resistance Tolerance: ± 5%; Power Rating: 200W; Voltage Rating: 1.9kV;...
数据表
价格与库存
数据表和文档
Master Electronics
Datasheet4 页17 年前
描述
RESISTOR, 200W, 5%, 680R; Resistance:680ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:200W; Voltage Rating:1.9kV; Series:WH; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:Axial Leaded; No. ;RoHS Compliant: Yes
RESISTOR, 200W, 5%, 680R; Resistance:680ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:200W; Voltage Rating:1900V; Series:WH; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Resistor Element Type:Wirewound; Resistor Case Style:Axial; No. of Pins:2; Case Style:Axial; External Length / Height:41.8mm; Body Length:89.7mm; External Depth:72.5mm; External Width:145.7mm; Max Operating Temperature:200°C; Min Temperature Operating:-55°C; Operating Temperature Range:-55°C to +200°C; Termination Type:Screw; Withstand Voltage:7070V